Serwis Emerging Markets Information Service  to serwis zawierający informacje ekonomiczne, finansowe, społeczne i polityczne. Umożliwia korzystanie z pełnych tekstów artykułów prasowych, agencyjnych, sprawozdań finansowych spółek publicznych i niepublicznych, raportów branżowych, notowań giełdowych, statystyk i danych makroekonomicznych.

Serwis podzielony jest na kilka działów tematycznych:

• Aktualności/News - najnowsze artykuły pochodzące z serwisów prasowych i dzienników monitorowanych przez serwis.
  • DashBoard - szybki przegląd najnowszych wiadomości o Polsce.
  • Spółki/Companies - informacje o firmach, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych, notowania giełdowe, statystyki, dane dotyczące konkurencji, odbiorców i dostawców, jak również potencjalnych celów inwestycyjnych, analizy podmiotów krajowych, europejskich i amerykańskich.
  • Sektory/Industry - informacje o poszczególnych gałęziach przemysłu, zawiera raporty i analizy branżowe.
  • Raporty/Reports - wszystkie raporty oraz analizy firm i sektorów, które znajdują się w serwisie.
  • Makroekonomia/Macroeconomics -  analizy danych makroekonomicznych, uzyskiwane z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych, pozwalają na wnikliwą i staranną ocenę bieżącej oraz przyszłej sytuacji gospodarczej.
  • Źródła/Sources - wszystkie dostępne w serwisie czasopisma, gazety i inne publikacje. Znajduje się tutaj również dostęp do Monitora Polskiego B - należy zaznaczyć opcję Uwzględnij źródła zarchiwizowane.

Po wejściu do serwisu należy wybrać kraj POLSKA. Dostęp tylko do danych o Polsce.