Zbiór pełnotesktowych czasopism elektronicznych. Obejmuje on ponad 1200 tytułów wydawnictwa Springer oraz wydawnictwa Kluwer Academic Publishers, które zostały przejęte przez Springera. Zasoby elektroniczne Springer udostępniane są od 2010 w ramach ogólnokrajowej licencji akademickiej. Czasopisma są dostępne równolegle na serwerze ScienceServer w ICM  oraz na serwerze SpringerLink należącym do Wydawcy. Licencja obejmuje wszystkie 1955 bieżących czasopism Springer, w tym 1128 tytułów czasopism z rocznikami archiwalnymi od 1997 roku, które były objęte wcześniejszą licencją konsorcyjną, oraz  dodatkowe 734 i 93 tytułów nowo wydanych albo przejętych przez Springera od innych wydawców odpowiednio w roku 2010 i 2011.