Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bazami Data-Planet Statistical Datasets, Sage Businnes Cases. Data Planet to największa baza statystyczna na świecie. Zawiera ok 6.2 mld danych z ponad 70 różnych źródeł,  takich jak: IMF, European commission Digital Agenda for Europe, OECD, World Stock Market Prices, United Nations High Commissioner for Refugees Population Statistics road Willi innych. SAGE Business Cases to zbiór studiów przypadków biznesowych – zapewnia wykładowcom, studentom i naukowcom nieograniczony dostęp do 2500 globalnych i wiarygodnych przykładów ze świata biznesu. Dostęp testowy do baz możliwy jest w sieci UE do dnia 5 kwietnia. W tym samym czasie możliwy będzie również dostęp do bazy Sage Journals. Serwis  ten, to jeden z ważniejszych serwisów czasopism pełnotekstowych z zakresu nauk społecznych.