Serwis ScienceDirect oferuje 1819 czasopim, w tym 1638 czasopism bieżących z rocznikami od 1995 oraz 181 czasopism archiwalnych, patrz katalog 2019. 1778 czasopism pochodzi z 16 podkolekcji tematycznych stanowiących część Freedom Collection (patrz dodatkowy arkusz “podkolekcje Freedom” w katalogu 2019). Z pozostałych 7 podkolekcji tematycznych pozostawiono w licencji 18 czasopism o najwyższym indeksie CiteScore. Ponadto licencja obejmuje wszystkie 19 czasopism z grupy Cell (nowość w licencji krajowej od 2019 r.) oraz 4 czasopisma z grupy Lancet. Z licencji zostało wyłączone 7 podkolekcji tematycznych wybranych na podstawie statystyk wykorzystania i kosztów. Podkolekcje te zawierają łącznie 709 różnych tytułów czasopism, z czego zachowano 18 tytułów, a dalsze 471 tytułów należy jednocześnie do innych podkolekcji zachowanych w licencji. W rezultacie z licencji zostało wykluczone tylko 220 tytułów z Freedom Collection (patrz dodatkowy arkusz “poza licencją” w katalogu 2019). Na stronach wydawcy można znaleźć dodatkowe informacje o innych czasopismach Elsevier, w szczególności dostępnych poza licencją na zasadzie Free Access lub Open Acess, oraz czasopismach nienależących do Freedom Collection i dostępnych tylko na zasadzie indywidualnych subskrypcji.

źródło ICM