W dniu 5 listopada 2019 osiągnięto maksymalną liczbę 2092 artykułów otwartych, które mogły zostać opublikowane w ramach licencji krajowej Springer w 2019 r. Program publikowania Springer został zawieszony i zostanie wznowiony na początku 2020 r. Autorzy artykułów, które zostaną zaakceptowane do publikacji w czasopismach hybrydowych Springer w okresie przejściowym mają wybór publikowania w modelu subskrypcyjnym lub otwartym na własny koszt. Natomiast w ramach programu publikowania otwartego Elsevier (program A z pełnym finansowaniem) do 6 listopada 2019 zostało zgłoszone niecałe 100 artykułów, więc ponad 400 artykułów pozostaje nadal do wykorzystania w listopadzie i grudniu bieżącego roku.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami bazy Statista. Dostęp do bazy możliwy jest w CINiBA w okresie od 11.10-30.11.2019. Statista jest to jedna z największych na świecie platform zawierająca statystyki i dane rynkowe na temat ekonomii, potrzeb konsumenckich, badań opinii publicznej oraz trendów demograficznych. Umożliwia dostęp do setek tysięcy statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na tysiące tematów z kilkudziesięciu tysięcy źródeł. 

Informujemy, że istnieje możliwość eksportu publikacji zindeksowanych w bazie Expertus do ORCID (zakładka works). Prosimy zapoznać się z prezentacją, która przybliży proces transportu opisów bibliograficznych.

Szanowni Państwo informujemy, że od 2 września 2019 roku będzie działał w ramach licencji krajowej Elsevier na lata 2019-2021 program pilotażowy publikowania otwartego dla polskich autorów korespondencyjnych. Więcej informacji jest do uzyskania na stronie ICM. Wszelkie pytania dotyczące programu można kierować do wydawnictwa Elsevier na adres oraz do WBN na adres Informacja o polskim programie pojawi się także wkrótce na   stronie Elsevier.